جایزه معماری میرمیران

•  بنا به تمایل قلبی و سفارش زنده یاد « مهندس سید هادی میرمیران » ، به منظور اشاعه و ترویج ذهنیتها و افكار ایشان در جهت تداوم و تكامل معماری نوین ایران و شناساندن رسالت دیرینه آن در ایران و جهان ، ایجاد نهادی به نام « بنیاد معماری میرمیران» پایه ریزی گردید كه بیانیه تأسیس ، حاوی منظور و اهداف آن بنیاد در سایت موجود می باشد .

•  یكی از برنامه‌های اساسی بنیاد معماری میرمیران كه به تأیید و تصویب هیئت امناء آن بنیاد رسیده است ، اهدای جوایز سالانه ای تحت عنوان « جایزه بنیاد معماری میرمیران »‌ می‌باشد كه در اولین دورة آن كه در هفته معمار و مقارن با سالگرد آن زنده یاد در اردیبهشت سال 86 برگزار گردید ، جوایز نفیسی به همراه لوح تقدیر به نفرات اول تا سوم آزمون سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی در رشته معماری اهداء شد و علاوه بر آن ، با اهداء لوح تقدیر از نفرات اول پذیرفته شده در كلیه دانشكده های معماری سراسر كشور نیز قدردانی به عمل آمد .

•  اینك به منظور برنامه‌ریزی اهداء جایزة مذكور در هفته معمار در اردیبهشت ماه سال 1387 تصمیم گرفته شده است كه این جایزه به ده پایان نامه برتر دانش آموختگان مقاطع كارشناسی ارشد و دكترا در رشته‌های معماری و شهرسازی كه پایان نامه خود را در سال تحصیلی 85-86 به دانشكده ذیربط ارائه كرده‌اند اهداء گردد . در این رابطه ، عنایت به ملاحظات زیر ضروری است :

3-1- كلیه دانشكده های معماری سراسر كشور می توانند در این برنامه رقابتی علمی ـ تخصصی شركت نمایند .

3-2- موضوع پایان نامه‌ها باید در پنج مقولة شهرسازی ، طراحی شهری ، باززنده سازی بافت‌های تاریخی ،‌ طراحی منظر و معماری باشد .

3-3- از نظر تعداد پایان نامه‌های ارسالی به دبیرخانه بنیاد ، حداكثر پنج پایان نامه
( جمعاً در هر دو مقطع ) قابل دریافت می باشد ولی توصیه میگردد مسئولین محترم دانشكده‌ها به منظور فراهم آمدن امكان قضاوتی واقعی و بی نقص ، در انتخاب پایان نامه‌ها دقت كافی به عمل آورند و آن پایان نامه هائی را ارسال دارند كه ضمن اخذ بالاترین رتبه در رشتة مربوطه شایستگی و استحقاق حضور در این رقابت وزین را داشته باشند .

3-4- هیئتی مركب از اساتید و خبرگان شهرسازی و معماری به عنوان هیئت داوران ، پایان نامه‌های رسیده را طی فرآیندی دقیق مورد بررسی قرارداده و از بین آنها ،‌ ده پایان‌نامه برتر را انتخاب
می‌نمایند .

3-5- پایان‌نامه‌های منتخب دانشكده‌ها باید حداكثر تا آخر آبانماه سال 86 به دبیرخانه بنیاد (آدرس مؤسسه معماری میرمیران) رسیده باشد . پایان نامه‌هائی كه پس از آن واصل گردند ، در فرآیند ارزیابی و انتخاب شركت داده نخواهند شد .

3-6- به ده پایان‌نامه برگزیده ، از طرف بنیاد معماری میرمیران جوایز نفیسی به همراه لوح تقدیر اهداء می‌گردد و علاوه بر آن این پایان‌نامه‌ها در سایت بنیاد و نمایشگاهی كه به مناسبت سالگرد زنده یاد مهندس سید هادی میرمیران در اردیبهشت ماه هر سال مقارن با هفتة معمار برگزار میگردد به نمایش گذاشته خواهد شد .

3-7- دانشجویان ایرانی خارج از كشور كه در شمول شرط اصلی مذكور در بند 3 قرار می‌گیرند نیز می‌توانند با رعایت سایر موارد ، پایان‌نامه خود را با هماهنگی دبیرخانه بنیاد ، به ترتیبی ارسال دارند كه در موعد مقرر در بند 3-5 به دبیرخانه مذكور واصل شده باشد .

3-8- پایان‌نامه‌های ارسالی باید مشتمل بر یك نسخه از پایان نامه ، نقشه‌ها و مدارك تصویری و فایل كامپیوتری (CD) مربوطه همراه با خلاصه‌ای به انضمام تصاویر اصلی و در حد كفایت
گویا باشد .

آدرس دبیرخانه بنیاد : تهران ،‌ میدان ونك ، خیابان ملاصدرا ، خیابان شیراز جنوبی ، كوچه گرمسار شرقی ، پلاك 14

ضمناٌ آقای قدیرزاده مسئول دبیرخانه بنیاد از طریق تلفن های 88058827 و 88038241 و فاكس 88031399 آماده پاسخ گوئی به سوالات و درخواست ها می باشد .